Site Overlay

Rumianek

Chociaż herbatka z rumianku nie ma zidentyfikowanych właściwości obniżających poziom cukru czy cholesterolu, pozwolę sobie ją tutaj opisać ze względu na to, że jest jedną z moich ulubionych opcji zastępujących zwykłą herbatę , kawę czy też inne napoje pite przy okazji posiłku. Ponieważ oprócz problemów z poziomem cukru, borykam się z problemami gastrycznymi typu nadkwaśność, często po nią sięgam. Nie dość, że jest bardzo smaczna i działa niczym opatrunek na błonę śluzową żołądka, ma dodatkowo właściwości uspakajające i odprężające. Przyspiesza trawienie ciężkostrawnych posiłków oraz pomaga na wzdęcia.

Herbatkę rumiankową odkryłam dość niedawno i szybko się od niej uzależniłam 😉 Fakt, że jest smaczna w swojej czystej postaci, może być dużym plusem dla osób, które nie wyobrażają sobie picia nie posłodzonej herbaty czy kawy. Jest jednocześnie mniej intensywna w smaku oraz nie podwyższa ciśnienia krwi.

Na herbatkę rumiankową powinni jednak uważać alergicy, gdyż może powodować u nich uczulenia, a także wzmacniać lub osłabiać działanie leków przeciwalergicznych.

Kwiaty rumianku, czyli tak zwane koszyczki, można kupić w postaci sypkiej, pochodzące również z upraw ekologicznych, jak również w postaci bardziej wygodnej w użyciu, czyli gotowych torebek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.